Apie masažą

Susijunkite su savo vaiku lyg širdis su širdimi. Lieskite juos savo rankomis, savo akimis ir savo širdimi… (Vimala McClure, Tarptautinės Kūdikių Masažo Asociacijos ikūrėja).

KŪDIKIŲ MASAŽAS TAI: NE gydymas ir NE kūdikių terapija.  Mes aukštiname puoselėjamą artimą prisilietimą. Nes filosofai ir mokslininkai (D. Winnicot, J. Bowly ir kiti) pripažino, jog būdami kūdikiai mes pasąmonėje užfiksuojame pirmasias savo patirtis ir jausmus. Ši ankstyvoji atmintis tampa pagrindu to, kaip mes elgiamės užaugę. Mano, kaip instruktorės, darbas yra sukurti teigiamos patirties sąlygas šeimai (mamai ir vaikui). Ankstyva teigiama patirtis padeda pamatą laimingam gyvenimui.

Mokinamės ne tik masažo judesių. Kūdikių masažas taip pat apima žmonių tarpusavio ryšio skatinimą nuo pat gyvenimo pradžios ir unikalaus bendravimo tarp mamos ar tėčio ir kūdikio svarbą.

Kūdikio rutinoje ieškome laiko, kai jis būna nusiteikęs geriausiai. Kai pilvelis pilnas, o užpakaliukas sausas – laikas mėgautis kokybišku laiku su mamyte. Atsižvelgiant į kūdikių elgesio stadijas, tinkamiausia yra ramiai budrus laikas, tada kūdikis labiausiai atviras bendravimui, imliausias ir pasiruošęs švelniems prisilietimams. Masažuojant kūdikis gauna taip reikalingą nedalomą dėmesį, prašydami leidimo masažuoti rodome pagarbą mažam žmogučiui. Tolerancija ir meilė, kurią skleidžia mama švelniu prisilietimu, linkėjimas tik pačio geriausio savo kūdikiui – mamos rankos gali padaryti stebuklus. Ne tik nuraminti pilvuko diegliukus, pagerinti raumenukų tonusą ar atpalaiduoti įsitempusius raumenukus, kartais užtenka tiesiog priglausti – juk taip gera šalia mamos.

Užsiregistruokite į kūdikių masažo kursus.